Tõnu Endrekson on sisesõudmise Eesti meister

Vahur Mäe, toimetaja   |   13. veebr. 2010, 00:00

Täna toimusid tippsõudjate osalusel Viljandis Eesti sisesõudmise meistrivõistlused, kus põhilises huviorbiidis olnud meeste klassis ei andnud kellelegi sõnaõigust ala valitseja Tõnu Endrekson.

Lõpuprotokoll

Endrekson võitis  2000 meetri distantsil kuldmedali tulemusega 5.53,0, mis jääb ligi kuue sekundiga alla mehe isiklikule tippmargile, olles siiski soliidne teiste konkurentide ees – Andrei Jämsä võttis Vladimir Latini käest lõpuponnistusega juba narvalasele kindlana tundunud hõbemedali, aegadeks vastavalt 5.56 ning 5.56,5. Esimesena jäi medalita Andrus Sabiin (6.01,3), igihaljas Jüri Jaanson pidi tunnistama viiendat kohta (6.01,7) ning Artur Maier oli kuues (6.02,1).

Võidukas Endrekson enesetunnet kiita ei saanud, vihjates kontides olevale, suusatreeningutest tingitud, väsimusele.

“Võit võiduks, kuid tunne oli nõrk. Pikad suusaotsad on lihase tuimaks teinud ning minekut polnud. Valmistun hoolega järgmise nädala Tartu Maratoniks ja suusavorm on täitsa korralik”, märkis olümpiahõbe.

Märkimist väärib noore Sten-Erik Andersoni etteaste, sest resultaat 6.10,6 tähendas oluliselt vanemate ja kogenenumate kaheksapaadimeeste edestamist.

Võistlustest jäid kõrvale eeloleval nädalavahetusel USAs Bostonis sisesõudmise MMil startivad Allar Raja ja Kaspar Taimsoo.