Reigo Pihlak oli Tartu Maratonil parim sõudja

Vahur Mäe, toimetaja   |   23. veebr. 2010, 00:00
Läinud pühapäeval sõideti kuulsat Tartu Maratoni. 63 km ja poolel võistlusmaal kokku tegi kaasa taasiseseisvunud Eesti rekordarv osavõtjaid. Eesti sõudjadki olid arvukalt rajale tulnud.
Klassikalises stiilis sõidetud maratoni võitis ajaga 2.59,41 norralane Anders Aukland. Talle järgnesid rootslased Jörgen Brink (2.59,42) ning mitmekordne Vasaloppeti võitja Oskar Svärd (2.59,42). Parima eestlasena lõpetas Priit Narusk kaheksandana (3.00,03). Vancouverisse medalit püüdma lendav legendaarne Andrus Veerpalu oli üheksas (3.00,04).

Parimaks sõudjaks osutus SAK Tartu mees Reigo Pihlak, kes sõitis välja aja 3.36,05. Vaid kümne sekundiga kaotas Pihlakule Allar Raja (3.36,15).
Tugeva etteaste teinud Pihlak mainis, et koht oli ootuspärane vaatamata sellele, et suusarajal oli ta saanud harjutada vähem kui eelmisel aastal.
„Läksin maratoni starti teadmisega, et olen heas vormis. Enne sõudmise juurde tulemist tegelesin paar aastat ka suusatamisega ja nii sain sealt tugeva põhja alla“, märkis parim sõudja maratonirajal.
Veel sõudjate kohti
142. Vladimir Latin
214. Artur Maier
248. Valeri Prosvirnin
Pärnakad ja Sõudeliit tegid koostööd
Sõudeklubi „Pärnu“, Pärnu Linnavalitsus ja Eesti Sõudeliit tulid maratonile välja huvitava projektiga, millega korraldati sõudjatele ja Pärnu linna elanikele just neile mõeldud rajateeninduspunkt. Punktis, mis asus umbes poolel distantsil, võis lasta suuski hooldada ning tühjenenud akusid laadida – pakuti maratoonarile vajalikke suupisteid, valikust leidis ka suusahundi salarelva-soola. Abi said kõik, kes seda vajasid