Noorte EM: Lünekundilt koondise säravaim tulemus

Vahur Mäe, toimetaja   |   26. mai 2013, 18:00

Valgevene pealinnas Minskis toimusid noorte Euroopa meistrivõistlused. Eesti koondis oli kohal 10 atleediga ja säravaima tulemuse eest hoolitses ühepaadisõudja Andreas Lünekund, saavutades 8. koha.

2013 Noorte EM logoPärnu Sõudeklubi ridadesse kuuluv Lünekund jõudis B- finaali võistlema kohtadele 7-12. Niinimetatud väikese ehk B-finaali võitis horvaat Ivan Zupanovic tulemusega 7.26,9. Lünekundi mahajäämus oli ülimalt napp, vaid paar kümnendik sekundit – 7.27,1. Resultaat andis noormehele üldkokkuvõttes ka eestlaste parimat tulemust tiitlivõistlustel märkinud 8. koha. Kuldmedali võitis ajaga 6.57,44 Azerbaidžaani koondislane Boris Yotov.

Tüdrukute ühepaadil sai koondise eest võistelda tartlanna Kristel Tohu. SAK Tartu ridadesse kuuluja jõudis tugevuselt kolmandasse, ehk C-finaali ning saavutas seal ajaga 8.38,4 kolmanda, kokkuvõtvalt 15. koha. Tohut edestasid nii lätlanna Santa Lemberga (8.29,7) kui ka Venemaa sportlane Olga Zaruba (8.31,1). A-finaali võitis tulemusega 7.36,7 koduvetel võistelnud Tatsiana Klimovich.

Tüdrukute paarisaeru kahepaadil pääsesid koondisse tartlanna Marliis Reinkort ning Viljandi sporditüdruk Erli Mat. Noored jõudsid B finaali ning lõpetasid selle ukrainlannade Kozlenko-Dudchenko (7.31,33) ja poolataride Wielgoz’i-Wika (7.33,69) järel resultaadiga 7.41,11 kolmandana. Kokkuvõttes tähendas tulemus 9. kohta.  Euroopa meistriks krooniti ajaga 7.05,29 Rumeenia paar Logofatu-Pascanu.

Tänavused maailmameistrivõistlused toimuvad augustis Trakais

Poiste samas paadiklassis tegid kaasa narvalased Artur Veske ja Ilja Grigorjev, kelle laeks jäi tänavu C-finaal, kus nad saavutasid ajaga 7.02,14 kolmanda, kokkuvõttes aga 15. koha. Sõidu võitsid tulemusega 6.48,04 šveitšlased Staehelin-Niedermann ajaga 6.58,96 finišeerunud belglaste Rigolet-Vanderdeelen ees (6.58,96). Euroopa meistritiitli pälvis Rumeenia duo Enache-Dedu (6.19,96).

Suurtest paatidest esindas Eestit poiste paarisaeru neljapaat rivistuses Johann Poolak, Reimo Otter, Erik Amor, Daniel Liik. Pärnakatest komplekteeritud koosseis tegi oma rahvusvahelisel debüüdil B finaali väärilise tulemuse – noormehed olid ajaga 6.16,49 kuuendad, kokkuvõttes 12ndad. Meistritiitel kuulus tulemusega 5.51,11 Rumeeniale.

Tänavuse hooaja põhivõistlus, noorte MM toimub 8.-11. augustini Leedu sõude-Mekas Trakais. See, millises koosseisus Eesti võistlustele sõidab, selgub hooaja teises pooles.