Noorsõudjad olid Hamburgis edukad

Vahur Mäe, toimetaja   |   4. okt. 2010, 00:00
Läinud nädalavahetusel võistles Eesti kuni 17-aastaste noorsõudjate koondis Saksamaal Hamburgis rahvusvahelisel Baltic Cup’il, kust naaseti ühe kuldmedali ning mitmete finaalikohtadega.Tulemused Pildialbum
Sõudekeskus Pärnu Kalevi noortetreener, Hamburgis koondise mänedzeri ja peatreenerina viibinud Roman Lutoshkin märkis tulemusi edastades, et koondise esitlusega võib tänavu eriti rahule jääda. „Kui mullu jõudis finaali vaid Joosep Laos, siis tänavu saime tegijate sekka mitmel rindel“, rääkis Lutoshkin.
Suursild-Koppel võidukad
Esimesel päeval oli võistluste kavas 2000 meetri distants, kus säravaima tulemuse eest hoolitsesid paarisaeru kahepaadil startinud Geir Suursild ja Karl Koppel sõudekeskus Pärnu Kalevist. Noorteduo sai ajaga 7.19,71 kindla esikoha, edestades sakslasi Hilgersit-Moos’i veenavalt ligi viie sekundiga (7.24,16). Neile järgnes Saksamaa teine koosseis Daberkow-Goerke (7.28,91). Teisel päeval, kui kavas oli kiirust nõudev 500 meetrit, suutsid Hilgers-Moos siiski jõuvahekorrad enda kasuks pöörata ja võitsid Suursilda-Koppelit ligi kahe sekundiga, aegadeks vastavalt 1.42,24 ja 1.44,45. Kolmandaks jäi taas Saksamaa teine paatkond tulemusega 1.44,77.
koppel-suursildKarl Koppel ja Geir Suursild võitsid Eestile kuldmedali.  Foto: Roman Lutoškin
Tüdrukute paarisaeru kahepaadil käisid võistlemas Marta Jõumees Pärnu Kalevist ning Gitta Kivilaan Viljandi Sõudeklubist. Tütarlapsed jõudsid  2000 meetril kenasti finaali ning tulid seal tulemusega 9.25,99 kuuendaks. Baltic Cup’i võit kuulus Leedu paarile Valciukaite-Adomaviciute (8.26,21). Neile järgnesid lätlannad Kande-Trumekalne (8.41,69) ning venelannad Kostigova-Kurotshkina (8.43,39).
500 meetril olid Jõumees-Kivilaan ajaga 2.12,55 kaheksandad. Võit kuulus leedulannadele (1.58,37) Saksamaa (1.58,99) ja Venemaa (2.02,71) ees.
Jüri-Mikk Udam tegi korraliku etteaste
Noormeeste ühesel näitas korralikku taset Tallinna Sõudeklubi kasvandik, Igor Prosvirnini käe all harjutav Jüri-Mikk Udam, kes 2000 meetril oli ajaga 9.09,10 kuues ning lühikesel maal resultaadiga 2.00,91 neljas.
juri_mikk_udam
Jüri-Mikk Udam Tallinna Sõudeklubist jäi napilt medalita.            Foto: Roman Lutoškin
Pikal distantsil kuulus võit sakslasele Ole Daberkowile (8.37,32) taanlase Jesper Frestadi (8.54,85) ja leedulase Aurimas Adomavicius (8.55,53) ees.
Lühemal maal võidutses Marian Bruck Saksamaalt (1.56,38). Järgnesid 2000 meetri liider Daberkow (1.57,75) ja poolakas Rafal Zajkowski (1.59,40).
Baltic Cup’i võitis üldarvestuses Saksamaa. Eesti jäi 9.kohale, edestades napilt Soomet.