Müncheni MK: Raja ja Taimsoo homses finaalis!

Vahur Mäe, toimetaja   |   20. juuni 2009, 11:45

Täna on Müncheni MK-etapil poolfinaalide päev. Mõlemad Eesti paarisaeru kahepaadid jõudsid eile 12 parema hulka, et nüüd võidelda finaalikohtade eest.

218

Eilsest eelsõidust otse poolfinaali pääsenud Allar Raja ja Kaspar Taimsoo startisid esimeses poolfinaalis, kus tegid kaasa hiinlased Fan ja Fei Li, britid Matthew Wells-Stephen Rowbotham, sakslased Stephan Krueger-Eric Knittel ning kaks Belgia paari – Bart Poelvoorde-Christophe Raes ning Tim Maeyens-Hannes de Reu. Võimas esitlus Raja ja Taimsoo said hakkama suurepärase sõiduga, sest jõudsid kindlalt ajaga 6.27,20 kolme parema hulka, mis tagas neile ka viimasena finaalipileti. Selle poolfinaali võitis Saksamaa ajaga 6.24,48 napilt brittide ees (6.24,80). Teine poolfinaal peeti samuti Eesti paatkonna osalusel.

Vladimir Latinil ja Igor Kuzminil õnnestus eile siiski läbi vahetsõidu edasi pääseda ning vastasteks tulid Hiina teine paat Jie Sun-Tiexin Wang, Uus-Meremaa duo Matthew Trott-Nathan Cohen, Saksamaa teine duo Tim Bartels-Mathias Rocher ning kaks Poola võistkonda – Michal Sloma-Wiktor Chabel ja Piotr Licznerski-Arnold Sobczak.

Latin ja Kuzmin kustusid

Eesti teine paar, Latin-Kuzmin, jäid tagasihoidlikuks, sest jäid oma poolfinaalis ajaga 6.55,44 konkurentsitult viimaseks ning jätkab võistlemist B-finaalis kohtadele 7-12. Sõidu võitis Uus-Meremaa ajaga 6.26,22. Järgnesid Saksamaa 2 (6.29,55), Poola 1 (6.32,66), Hiina (6.37,59) ja Poola 2 (6.38,24).

Täna lähevad nõrgemates finaalides veele ka meie ühepaadimehed Jaanson, Jämsä ja Prosvirnin.