Mõlemad Eesti paatkonnad lõpetasid U19 EMil B-finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   2. juuni 2024, 12:49

Poolas Kruszwicas lõppesid alla 19aastaste Euroopa meistrivõistlused, kus Eesti oli esindatud kahe paatkonnaga.

Poiste paarisaerulisi neljapaate oli stardis 12. Eestit esindas koosseis Marcus Viks (Pärnu SK), Tauno Tamm (SAK Tartu), Nikolai Kiradi (Pärnu SK) ja Robin Hunt (Pärnu SK). Eelsõidus oldi 6.13,99ga kuuendad, seejuures pääses otse A-finaali vaid võitja Itaalia (5.57,21). Eesti ees lõpetasid ka Tšehhi (6.01,15), Šveits (6.02,53), Suurbritannia (6.04,74) ja Ungari (6.09,48). Edasi viis Eesti neliku tee neid vahesõitu, kus jagati järgmised finaalikohad.

Poiste neljapaat võistluspaigas (Foto: Matti Killing)

Seal tuli vähemalt teiseks platseeruda, ent finišis näitas aeg 6.27,41 neljandat tulemust. Finaali liikusid Tšehhi (6.19,48) ja Türgi (6.21,03), Eesti ees lõpetas ka Suurbritannia (6.23,82), ent tahapoole jäi Norra (6.39,37).

Pühapäeva lõunal peetud B-finaalis, kus jaotati kohad alates seitsmendast, näitas Eesti liidritega võrreldes pea samaväärset minekut: ehkki lõpetati 6.12,34ga kolmandana, kokkuvõttes üheksandana, olid sõidu võitja Leedu (6.09,54) ja Sloveenia (6.11,18) käegakatsutavas kauguses.

Matti Killingu juhendatavast kvartetist jäid tahapoole Suurbritannia (6.12,68), Bulgaaria (6.18,39) ja Norra (6.21,42).

Ühepaadil esindas koondist narvalane Daniil Gulov, kes oli eelsõidus 7.51,93ga viies, mistõttu pidi pääset poolfinaali hakkama püüdma vahesõidus. Eelsõidus edestasid Gulovit Poola (7.17,25), Austria (7.24,01), Serbia (7.35,54) ja Itaalia (7.36,49) koondislased.

Daniil Gulov võistluspaigas (Foto: Matti Killing)

Vahesõidus pidi võistluspaigas Sergei Gluškolt näpunäiteid saanud narvalane platseeruma vähemalt kolmandaks ja sai 7.31,3ga sellega hakkama. Sõidu võitis ungarlane (7.22,22) Slovakkia atleedi (7.22,44) ees. Gulovist jäid tahapoole Serbia (7.39,17) ja Armeenia (8.13,30) sportlased.

Poolfinaalis jäi Gulov kindlalt finaali ukse taha, sest lõpetas 7.35,62ga kindlalt viiendana. Kolmeks finalistiks osutusid Poola (7.02,57), Šveitsi (7.03,94) ja Türgi (7.06,93) sportlased. Guloviga koos läks B-finaali tema ees finišeerinud leedulane (7.11,43) ja tagapool lõpetanud slovakk (7.48,84).

B-finaalis oli Eesti koondislane 7.51,38ga kuues, üldkokkuvõttes 12nes. Sõidu võitis 7.18,74ga Mykolas Montvila, kes sai üldarvestuseks tasuks seitsmenda koha. Talle järgnesid Itaalia (7.19,50), Horvaatia (7.23,85), Ungari (7.24,12) ja Slovakkia (7.35,19) atleedid.

Merevaigust Aer paneb paika, kes pääsevad MMile

Järelkasvukoondiste peatreener Killing hindas võistlust kui kasulikku kogemust, sest halbade ilmaolude tõttu tuli kiirelt kohaneda.

„Äikeseohu tõttu toimusid vahesõidud juba mõni tund peale eelsõite, mis ei jätnud taastumiseks eriti aega,“ rääkis treener, kelle arvates mõjutas mõlema paatkonna esitlust ka paadi seadistus.

„Neljasel muutsime seda B-finaali eel ja nad tegid hoopis teisest klassist etteaste, mistõttu võib tulemusega igati rahule jääda, ja siit saab ainult paremaks minna,“ hindas Killing.

Gulovi minek polnud juhendaja sõnul nii vägev, kui Pärnus treeningutel nähtu. „Pärnus näitas ta hoopis teisest klassist sõitu, ent siin oli ehk liiga jõuline – üldse mitte tema moodi,“ arvas Killing.

Kuidas kulgeb noorsportlaste hooaeg edasi?

„Järgmine tähtis jõuproov on jaanipäeva paiku toimuv Merevaigust Aer Leedus: seal selgub, kes väärivad kohta MMil,“ ütles Killing, kelle sõnutsi ollakse sõudeliidu kehtestatud mudelaegadele lähedal, ent veidi tuleks seal veel maha lihvida.