Luzerni MK: kaheksapaat B-finaalis

Vahur Mäe, toimetaja   |   10. juuli 2010, 00:00

Luzernis jagus eestlastele põnevust õhtuseski programmis, sest pääsu finaali taotles uuenenud koosseisuga kaheksapaat.

MK_logo

Eesti kaheksapaadis sõuavad Rauno Talisoo, Alo Kuslap, Kaur Kuslap, Martin Neerot, Artur Maier, Sten-Erik Anderson, Jaan Laos, Andrus Sabiin ja Siim Schvede. Eilses eelsõidus jäädi küll napilt viimaseks, kuid vaatamata selle üritati täna taas finaali pääseda. Meie oktett tuli veele esimeses vahesõidus koos Hiina, Austraalia, Poola ja Hollandiga.

Kaheksapaat eelsõidu starti siirdumas.    Foto: Robert Väli

Siiski pidi Eesti paatkond nagu eilegi tunnistama kõikide konkurentide paremust. Sõidu võitis Austraalia 5.34,99ga. Järgnesid Poola (5.35,62), Hiina (5.38,54) ja Holland (5.39,48). Eesti oli juba stardis kõige aeglasem ja distantsi vältel vahe teistega aina suurenes. Ajaks saadi 5.47,69, mis tähendab, et homme hakatakse võitlema kohtadele 7-12 B-finaalis. MM-pääsme lunastamiseks peab meie paatkond jõudma vähemalt 10. kohale.

Teise vahesõidu võitis Suurbritannia (5.37,30), USA (5.39,03), Itaalia (5.41,77) ja Türgi ees (5.53,25).