Georg Astok lõpetas sisesõudmise EMi viiendana

Vahur Mäe, toimetaja   |   27. jaan. 2009, 12:49

Läinud nädalavahetusel toimusid Roomas Itaalias Euroopa lahtised sisesõudmise meistrivõistlused (2000 m), kuhu sõitis ka Eesti nelja-liikmeline esindus.

Eestlaste parimana saavutas SAK Tartu esindaja Georg Astok 13-14-aastaste poiste arvestuses 65 osaleja seas ajaga 6.31,5 kõrge 5. koha. Kuldmedali võitis ajaga 6.12 võõrustajamaa sportlane Marko Calamaro. Astokit jäi pronksmedalist lahutama ligi seitse sekundit. Tema klubikaaslase Allar Laanelehe tulemuseks jäi samas klassis 27. koht, ajaks 7.02,3.

Meesveteranide kuni 49-aastaste kategoorias saavutas Mihkel Klementsov ajaga 6.45,5 16. koha, Aivar Vaus jäi koondisekaaslasele napi paari sekundiga alla (6.47,8) ja lõpetas 17. resultaadiga.

Meeste absoluutkaalu esikoht läks nädal aega varem Alfal võidutsenud valgevenelasele Pavel Shurmeile (5.42,7). Järgnesid sakslaste ergomeetrihiid Karsten Brodowski (5.43,8) ning Itaaliat esindav Dario Dentale (5.53,5).

Eesti sisesõudjaid oodatakse 8. veebruaril Viljandisse, kus peetakse 2000 meetril vabariigi meistrivõistlused.