Eestlastele läbi aegade edukaim Merevaigust Aeru regatt

Vahur Mäe, toimetaja   |   28. juuni 2005, 09:29

25-26. juunil peeti Leedu ajaloolises suvekuurordis Trakais traditsioonilised Merevaigust Aeru sõudevõistlused, kus Eesti koondis esines väga edukalt.

Meeste kergekaalu ühepaatidel (kuni 70 kg) pääses poodiumile koguni kaks eestlast – Aleksei Lipintsov lõpetas leedulase Jakubovskij järel teisena ning kolmandana järgnes talle tartlane Heigo Tiidemaa. Järgmise päeva 500 meetri võistluse võitis kindlalt Tiidemaa Leedu ja Läti sportlaste ees.

Meeste paarisaeru kahepaatide klassikalise 2000 meetri distantsi konkurentsis lõpetasid Eestit MK-etappidelgi esindanud ning maailmameistrivõistlusteks valmistuvad Silver Sonntak-Allar Raja kolmandana. Nad pidid alla vanduma leedulaste rahvusvahelise klassi meestele Siaudvytis-Klerauskas ning Venemaa internatsionaalidele Moisejev-Varfolomeejev.

Meeste ühepaadil oli Eesti esindajatest parim pärnulane Oleg Vinogradov, kes 2000 meetri võistlusmaal oli neljas. Hästi läks ka viljandlasel Kaspar Taimsool, kes 500 meetril oli kolmas

Roolijata kahepaadil näitasid oma sprinterlikke võimeid Alvar Räägel-Jaan Laos võites kindlalt 500 meetri distantsi.

Roolijata neljapaatide võistluse võitis Venemaa koosseis, kellele järgnesid aga meie mehed Martin Absalon, Sten Villmann, Artur Maier ja Andrus Sabiin. 500 meetril seevastu Eesti paatkonnale vastast ei leidunud.

Paarisaeru neljapaadil tõid Eestile kindla võidu meie eliitmehed Jaanson, Gulov, Endrekson, Jämsä, kes edestasid Venemaad ligi 10 ja Lätit isegi 20 sekundiga. Lühikesel maal oli võistkondade järjestus täpselt sama.

Üle väga pika aja osales võistlustules ka Eesti kaheksapaat. Debüüt oli võidukas ning paat koosseisus Andrus Sabiin, Jaan Laos, Alvar Räägel, Artur Maier, Martin Absalon, Sten Villmann, Alo Kuslap, Rauno Talisoo ning roolija Kaisa Saar võitis kindlalt ajaga 6.07,48 leedulaste meeskondade ees. Mainimist väärib fakt, et teiseks tulnud Leedu paatkonnas sõudis väga tugevaid üksikaerusõudjaid.

Naistest olid edukad Helen Tinkus-Merle Hanson, kes paarisaeru kahepaatidel said 2000 meetri distantsil neljanda koha ning lühikesel maal olid kolmandad.

Naiste ühepaadil võitis Kristiana Rode-Gulova, kes Leonid Gulovi abikaasana esindab Narva sõudeklubi.