Eestlased Concept 2 Euroopa MV-l väga edukad

Vahur Mäe, toimetaja   |   3. dets. 2005, 19:59

Sel nädalavahetusel peetakse Taani pealinnas Kopenhagenis Euroopa meistrivõistlused sõudeergomeetritele Concept 2. Eesti koondis näitas väga head minekut. Koondisse kuulusid Sõudekeskus \”Kalev\” esindajad. Kaisa Pajusalu võitis kuldmedali kuni 16- aastaste tütarlaste seas. Tema ajaks märgiti 6.53,4. Teisena lõpetanud sportlasele fikseeriti ajaks juba tublisti üle 7 minuti – 7.07,0. Noormeeste A-klassis (U18) tegi pronksise sõidu Rauno Talisoo, kelle aeg 6.10,7 andis 3. koha. Võitis absoluutkaalu sportlane Ameerikast ajaga 5.58,2. Teine koht jäi Talisool vaid sekundi kaugusele. Võistluste ühe säravaima tulemuse eest hoolitses Allar Raja, kes jõudsalt arenedes on pidevalt kärpinud isiklikke rekordeid. Kui veebruarikuisel Eesti esivõistlusel läbis ta 2000 meetrit 5.59-ga, siis nüüd kulda võites siin koguni 5.55,6-ga. Tema treeningkaaslane Alvar Räägel võitis hõbeda ajaga 6.05,7. Allar Raja treeningul Mihkel Klementsov, kes osales veteranide klassis (40-49) oli 20. ajaga 6.52,4. Treener Matti Killingu sõnul olid need kolmandad sarnased tiitlivõistlused. Taseme poolest jäid need aga oma eelkäijatele alla. Küll võib äärmiselt rahule jääda Eesti sportlaste arenguga, sest just aegade põhjal võib märkida, et tekkinud on tugev ergomeetritõmbajate kontingent. Eesti sportlased on hetkel tagasiteel koju. Homme peetakse võistlustel ilma nende osaluseta maha nn. slideide võistlus, mis kujutab endast meeskonnavõistlust, kus siinide peale on ühendatud kaks ergomeetrit. Akadeemilise sõudmise mõistes tähendaks see kahepaati. EESTLASTE TULEMUSED